Amber Trail Budapest-Krakow

Cykloturistika a pešia turistika z Budapešti do Krakova

Ide o nastarší a takpovediac najpôvodnejší turistický produkt Jantárovej cesty. Jeho príprava začala už v roku 1996 ešte v rámci programu Jantárová cesta v Nadácii Ekopolis. Prví klienti, Oliver a Meredith Sekeilovci z Ohia v USA, prešli na bicykloch z Budapešti do Krakova v roku 2001. Plná prevádzka začala v roku 2003 a odvtedy po tejto trase prešli stovky klientov z USA, Kanady, Austrálie, Nového Zélandu, Veľkej Británie, Nórska, Južnej Afriky a ďalších krajín.

Tento produkt realizujeme pod značkou TopBicycle moravskej cestovnej kancelárie Greenways Travel Club, ktorá ho ponúka v cyklistickej aj pešej verzii.

V rámci produktu zabezpečujeme široké spektrum služieb, od dopravy batožiny alebo osôb cez operatívnu ad-hoc podporu, prípravu itinerárov či vítanie klientov až po ich sprevádzanie na bicykli alebo peši na cestách a chodníkoch z Budapešti cez Slovensko do Krakova. Naše mnohoročné skúsenosti z tohto produktu využívame pri konzultačných službách, ktoré poskytujeme v oblasti vidieckeho aj mestského turizmu, cykloturistiky, pešej turistiky a trvalo udržateľného turizmu všeobecne.