SLAB

Sčítač SLAB má tvar dosky, ktorá je uložená tesne pod povrchom chodníka. Sníma a zaznamenáva zmeny tlaku, ktoré vznikajú pri došlape na dosku (resp. na povrch chodníka nad doskou). Vhodne naprogramovaný časovač eliminuje impulz, ktorý vznikne ak prechádzajúca osoba stúpi na dosku dvakrát. Dosky majú rozmer 50 x 60 cm (hrúbka 1,6 cm) a je možné ukladať vedľa seba tak, aby pokryli celú šírku chodníka. Presnosť sčítanie je +/- 5 %.

 

Sčítač pozostáva z dosiek (pod povrchom chodníka) a zo záznamníka (v podzemnej schránke vedľa chodníka), obe súčasti sú skryté pod zemou, t.j. žiadna časť sčítača sa nenachádza viditeľne na povrhu.

 

Základné charakteristiky (v závislosti od konfigurácie sčítača)

Možnosť určenia smeru pohybu
Ak sa uložia dosky na chodníku “za sebou”, je možné zaznamenávať smer prechádzajúcej osoby.

Nenápadnosť
Vzhľadom na to, že sa dosky inštalujú pod povrch chodníka, sú de facto nezistiteľné.

Dlhá výdrž, žiadna údržba
Sčítač pre svoju funkčnosť nevyžaduje žiadnu údržbu, je iba občas kontrolovať, či ho neodkryl odnos zeminy z chodníka (čo sa však v prípade správneho umiestnenia nestane).
Batéria sčítača má výdrž 10 rokov a údaje môže do pamäte zaznamenávať až 21 mesiacov (zápis každú hodinu). V prípade prenosu nameraných údajov prostredníctvom siete GSM je výdrž batérie dva roky. 

Odolnosť voči vonkajším vplyvom
Sčítač  je odolný voči prachu a vode (norma IP 68) a vďaka robustnej konštrukcii odolá aj pri správnej inštalácii aj občasnému prejazdu malých vozidiel (napríklad malé stroje na údržbu chodníka alebo parku, kosačky a pod.).

Montáž do každého povrchu
Dosky SLAB je možné inštalovať do prírodného aj do pevného povrchu. Pre každý variant je určená iná sada ochranných prvkov, ktoré chránia dosky pred poškodením a odhalením a pritom neznižujú citlivosť snímača.